9 Şubat 2010 Salı

O Rus Bi Çocuğu...

Konu: emre dersiniz, sözlüklerde ve internet ganelinde moda olan konuşma tarzını eleştirel bir bakış açısıyla ve mizahi bir dille sorgular...


Korkunç bir kalabalık vardı. Tabi kalabalıktan korkanlar için. Yine bir çocuk öldürülmüştü. Birkaç haftadır devam eden cinayetler yüzünden, insanlar hat safhada gergindi. Yani birisi biraz kabaca "Naber lan!" dese hemen kavga çıkıyordu. İnsanlar çocuklarının hayatları için endişeliydi.


Komünizmin yıkılışı, Rus halkının dimağsında derin izler bırakmış, hatta bazılarının çocuk katiline dönüşmesine neden olmuştu. Zaten Kral Marx’da hiç yayınlanmayan son kitabında bundan şöyle bahsetmişti: "Komünizm eğer yıkılırsa, altta kalan, cani çıkar!"

Tüm bunlardan habersiz olan Rocky, bir sonraki karşılaşmasına yani Ivan Drago ile yapacağı rövanşa odaklamıştı kaplan gözleriyle. Uzun süredir hazırlandığı bu maçı kazanmak için kendini gaza getirmeye çalışıyordu ama bu çok zordu. Zira Rocky’nin birini dövmesi için genelde bir yakınının ölmesi gerekirdi.

Maç günü gelmiş ve çarpmıştı. Rocky henüz kendini hazır hissetmiyordu. Ama ringe çıktı.

Birkaç Hafta Önce…

Raskolnikov, ünlü bir dedektifti. Rus çocukları öldüren katili bulması için, katilin öldürdüğü çocuklardan birinin babası ve Politbüronun önemli isimlerinden olan bir adam tarafından tutulmuştu. Uzun süren takip sonunda, çocukların dövülerek öldürülmüş olmasından, son kurbanın yanında bulduğu boks eldiveninden ve ölen son çocuğun kanıyla duvara "Beni öldüren boksör..." yazmasından yola çıkarak katilin bir boksör olabileceğinden şüphelenmişti.
Ama bu zayıf delillerin işe yaramayacağından ve adamın serbest kalmasından korkuyordu.
Dolayısıyla katili bulduğu zaman onu adalete teslim etmeyi düşünmüyordu. Zaten onu tutan adam da böyle istemişti.

Günümüz…

Hakem maçı başlatmıştı. İlk birkaç raunt birbirlerini tartan boksörler daha sonra dayanamayıp girişmişlerdi birbirlerine.
Rocky, hep ihtiyaç duyduğu "gaz"dan mahrum bir şekilde yüzüne yumrukları depolarken çalan gong ona 6. raundun bittiğini haber verdi.

Köşesinde oturmuş boş boş bakarken yanına yaklaşan ve her halinden bir Rus dedektif olduğu anlaşılan adam, bozuk İngilizcesiyle şunları fısıldadı. Sonra da Rocky duysun diye normal tonda tekrarladı.
- Rocky. Benim kim olduğumu boşver. Esas önemli olan rakibinin kim olduğu: O RUS Bİ ÇOCUĞU ÖLDÜRDÜ! Hatta bir çoğunu!
- Vay O RUS Bİ ÇOCUĞU... öldürdü ha!

Rocky duyduklarına hemencecik inandı. Yoksa dayak yemeye devam edebilirdi.

Ivan Dragon, daha önce hiç yemediği kadar dayak yedi ve maç bittiğinde cansız yere serildi. Hakem ona kadar saydı. Zira o kadar biliyordu.

Sonunda adalet yine adalelerce sağlanmıştı...


THE END?

0 yorum:

Related Posts with Thumbnails